۶ روش برای هدیه دادن به کسانی که دوست‌شان داریم

ما سعی می‌کنیم برای کسانی که دوست‌شان داریم هدیه‌های ارزشمند و دوست داشتنی‌ای تهیه کنیم. پروسه تهیه کردن هدیه گاهی اوقات آنقدر سخت و طاقت‌فرسا می‌شود که راحت‌ترین و بی دردسرترین هدیه را انتخاب می‌کنیم. برای انتخاب هدیه‌ی مناسب هرفرد باید وقت و انرژی بگذاریم تا به نتیجه‌ی دلخواهمون برسیم. مفهوم هدیه و دریافت آن با دلسوزی، عشق و قدردانی گره خورده‌است. وقتی هدیه ای به کسی می‌دهید، فارغ از بزرگ یا کوچک بودن آن، این پیام را به گیرنده می‌رسانید که شما به یاد او بودید. احساس خوب دریافت هدیه از افرادی که دوست‌شان داریم هیچ‌گاه از ذهن ما پاک نمی‌شود. 

هدیه

چه چیزی فرآیند تهیه یک هدیه خوب و آگاهانه را آسان می‌کند؟

توجه آگاهانه شامل توجه به موارد زیر است:

چه چیزی برای گیرنده‌ هدیه خوش‌حال کننده‌تر و معنادارتر است

درباره چرایی هدیه دادن از خودتان سوال بپرسید

 عادت‌های قبلی خود در هدیه دادن را تغییر دهید

این بار به جای کند کردن روند تهیه هدیه و داشتن استرس می‌توانید با دنبال کردن قدم‌های زیر، آرام و خوشحال باشید.

هدیه

برای شروع هدیه دادن، این شش نکته را دنبال کنید:

۱. اول به خودتان هدیه بدهید

 وقتی به همه هدیه می‌دهید جز خودتان، هدایای شما ممکن است به دیگران اهمیت دهند، اما نتوانند نیازهای شما را برآورده کنند. هرچه کمرنگ شوید، کمتر لحظه‌های معنی دار را احساس می‌کنید و کمتر حضور خواهید داشت. اگر در ابتدا از خودتان مراقبت نکنید، نمی‌توانید آگاهانه به دیگران هدیه بدهید. بهترین هدیه ای که می‌توانید شما به عزیزان هدیه دهید، هدیه سلامتی شماست. این امر نیاز به زمان برای سلامتی و سلامتی شخصی دارد:

برای آشپزی وعده‌های غذایی در خانه از قبل برنامه‌ریزی کنید

با یک مراقبه روزانه قدم بردارید

به‌طور منظم یوگا را تمرین کنید

برای پیاده‌روی روزانه خود وقت بگذارید

هدیه

۲. جلوتر برنامه‌ریزی کنید

برای کم کردن سرعت و تمرین کردن دادن هدایای آگاهانه، باید زمانی را برای فکر کردن در مورد انتخاب‌های خود بگذرانید. نباید منتظر رسیدن روز موعود برای هدیه دادن باشید. زود شروع کنید! برنامه‌ریزی‌های مناسب پیش از رسیدن روز هدیه دادن به شما امکان می‌دهد تا زمان و انرژی لازم را برای طوفان مغزی برای تهیه هدایای معنی دار خود داشته باشید. همچنین استرس خرید در آخرین لحظه یا رسیدن به یک انتخاب سریع، اما سطحی را کاهش می‌دهد. این سؤالات را در نظر بگیرید تا معنای اصلی در هدیه دادن شما را بیابید:

ارزش هدیه را چگونه می‌سنجید؟

امیدوارید چه چیزی به عزیزانتان منتقل کنید؟

چگونه می‌توان ارزش‌های شما را به هدایای تعطیلات تبدیل کرد؟

چگونه می‌خواهید انرژی خود را با افرادی که به آنها اهمیت می‌دهید به اشتراک بگذارید؟

۳. هدیه‌ی بودن و حضورتان را به دیگران بدهید

هرکدام از ما مهارت و استعداد منحصر به فردی داریم. ارائه وقت و تخصص خود به کسی می‌تواند یک هدیه واقعاً متفکرانه باشد. همچنین می‌توانید ارتباط خود را عمیق‌تر کنید. موارد مادی غالباً شکسته یا منسوخ می‌شوند، اما خاطرات به اشتراک گذاری یک تجربه یا یادگیری چیز جدید می‌تواند یک عمر طول بکشد. به مهارت‌هایی که دارید فکر کنید. کداک یک را می‌توانید آموزش دهید؟  این یک راه صمیمانه برای گذراندن وقت است. احساسات خود را به اشتراک بگذارید.

می‌توانید موارد زیر را به آنها بیاموزید:

غذا پختن،

نواختن موسیقی،

نقاشی کردن،

عکس گرفتن

تمرین یوگا

۴. اعماق قلبتان را به اشتراک بذارید

یک یادداشت صمیمانه می‌تواند به خودی خود یک هدیه باشد. بخشش، سپاسگزاری، یا عشق را به شما یادآوری می‌کند. به کسی که به آنها اهمیت می‌دهید یادآوری کنید که نامه‌هایی که از دل می‌آیند ارزشمنداند، و ارتباطی آگاهانه از خود نشان می‌دهند. به همین ترتیب، شیشه‌های قدردانی یا حافظه می‌توانند هدایای متفکرانه‌ای باشند. در اینجا نحوه تهیه یکی از موارد زیر آمده‌است:

  1. با دوستان و اعضای خانواده گیرنده تماس بگیرید و از آنها بخواهید که خاطرات ویژه، یک عکس مورد علاقه یا چیزی که آنها در مورد شخص سپاسگزارند را با شما به اشتراک بگذارند.
  2. همه اینها را در یک ظرف، جعبه تزئین شده یا ژورنال مخصوص قرار دهید.
  3. ظرف را به گیرنده بدهید و او را ترغیب کنید که یک روز در طول سال آینده یک خاطره را انتخاب کند تا بتواند ببینید دیگرانبابت چه چیزی از او قدردان‌اند.

۵٫ هدیه‌تان را شخصی‌سازی کنید

هنگام برنامه‌ریزی هدیه، اینکه گیرنده کیست و ارزش او چیست را در نظر بگیرید، و به آن فکر کنید. به یاد بیاورید که او نسبت به چه چیزی پرشور است یا چه چیزی او را می‌خنداند. برای الهام گرفتن از هدایای دلچسب، شخصی و متفکرانه از این روش استفاده کنید. اگر خاله شما از رفتن به فروشگاه مواد غذایی متنفر است، خدمات تحویل وعده‌های غذایی سالم، یا عضویت دراسنپ مارکت برای تهیه ملزومات خانه را برای او در نظر بگیرید. اگر دوست‌تان علاقه‌مند به طبیعت است، به نام او یک درخت بکارید. یا اگر علاقه‌مند به کارهای عام‌المنفعه و خیریه است از جانب او مبلغی را به خیریه اهدا کنید.

۶٫ سنت‌های جدید و خلاقانه ایجاد کنید

هدایایی که به عزیزان شما اطلاع می‌دهد که شما خود واقعی آن‌ها را می‌بینید یا به زیبایی درونی آنها احترام می‌گذارید، روابط شما را عمیق‌تر می‌کند. امسال ، سنت‌هایی را ایجاد کنید که به جای استرس، سهولت به ارمغان می‌آورند. 

روح با هم بودن‌تان را در آغوش بگیرید و برای هر هدیه‌ای که به دیگران می‌دهید وقت بگذارید. اینگونه متوجه می‌شوید که کمی ذهن آگاهی، ارزش فراوانی را به روند بزرگداشت عزیزانتان در طول مراسم‌هایی نظیر روز پدر، روز مادر، روز تولد می‌بخشید.

 

مشاهده لیست محصولات هدیه دادنی 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *