ظروف پذیرایی تزیینی چه تغییری در منزل شما ایجاد می‌کند؟

ظروف پذیرایی تزیینی

از جمله وسایل دکوری هر خانه ظروف پذیرایی تزیینی آن منزل است که سلیقه ،حس ،نوع تفکر و اشتیاق را برای میهمان به نمایش می‌گذارد.

هستند بانوانی که هم برای خود هم مهمان ارزش قائل بوده و بهترین  ها را انتخاب می کنند. و بانوانی هم هستند که برای پذیرایی بهترین را انتخاب کرده و برای خود از ظروف کهنه و حتی شکسته استفاده می کنند. دراینجا قصد داریم در مورد ظروف پذیرایی تزیینی صحبت کنیم به سوالاتی دراین رابطه پاسخ دهیم.

  • چند نوع ظروف پذیرایی داریم ؟

  • خلاقیت در تزیین خانه را چگونه وارد سبک زندگی خود کنیم؟

  • برای دکوراسیون خانه چه نوع وسایلی را باید استفاده کرد؟

  • آیا اجناس داخل بوفه با ظروف سرمیز می‌توان در یک جا نگهداری کرد؟

  • قیمت خرید ظروف پذیرایی تزیینی چقدراست؟

ظروف پذیرایی تزیینی

چند نوع ظرف پذیرایی تزیینی داریم ؟

در هر خانه چندین نوع ظروف با انواع جنس ها پیدا می شود مثل چینی که متدوال ترین نوع آن است. ظروف بلور و کریستال ،ظروف قدیمی خاص مثل سفال و برنج که کاربرد هرکدام با دیگری فرق دارد. و هر کدبانو خانه دار جایگاه هر ظرف را خوب می‌داند و گاهی هم کل دکورمیز را از یک جنس انتخاب می‌کند.

اما معمولا ظروف پذیرایی تزینی فقط کاربرد تزیین و دکوراسیون دارند و می توانند از هر پنج ،جنس چینی ،بلوار کریستال ،برنج و سفال و سرامیک و حتی چوب باشند.

ظروف پذیرایی تزیینی

مطلب پیشنهادی: ظروف پذیرایی تزیینی چوبی

خلاقیت در تزیین خانه را چگونه وارد سبک زندگی خود کنیم ؟

در هر نقطه از منزل خود چه بزرگ باشد چه کوچک می‌توان خلاقیت به خرج داد و فقط از ظروف  پذیرایی تزیینی استفاده نکرد چشمان خود و دستان خود در جهت زیبا سازی نیز استفاده کرد. مثلا برای میهمان ظروفی را می‌توان خرید که ساده و ارزان باشند. و با کمی خلاقیت و استفاده از انواع گل های چینی موجود در بازار به آن ظرف جلوه جلای خاصی بخشید و حالت سادگی خارج کرد.

ظروف پذیرایی تزیینی همیشه نمایش‌دهنده سلیقه وتفکر کدبانوی آن خانه است. پس در کنار سادگی ازمدرنیته نیز باید بهره جست.

 

ظروف پذیرایی تزیینی

مطلب پیشنهادی: بشقاب دیوارکوب سرامیکی همین حوالی

برای دکوراسیون خانه چه نوع وسایلی را باید استفاده کنیم ؟

 

 برای یک دکوراسیون زیبا باید از هر مدل جنسی و شکلی استفاده نکرد و سلیقه را در دکور خانه به کار برد مثلا برای گلدان های گل طبیعی  از جنس سفال زیبا استفاده کرد و با توجه به فرم ورنگ خانه گلدان خرید. بطور مثال در خانه کوچک می‌توان از گلدان های کوچک استفاده کرد.

ظروف پذیرایی تزیینی

در دکور بوفه با توجه به بوفه وسیله‌هایی در آن بچینم و از اغراق در رنگ و اندازه بپرهیزیم. ترکیب خانه را با توجه به سن انتخاب کنیم. مثلا منزل یک زوج جوان می‌تواند پر ازرنگ و طرح های سبک باشد. و یا خانه یک زوج دارای فرزند کوچک نباید دکور و تزیینات نزدیک و در دسترس باشند.

سعی کنید از هر وسیله در جای خود خوب و درست استفاده شود و نیز خانه به بازار تبدیل نشود.

مطلب پیشنهادی: بطری‌های تزیینی همین حوالی

آیا ظروف پذیرایی تزیینی  داخل بوفه با ظروف  پذیرایی سر میز را می‌توان با هم در یک جا نگهداری کرد؟

 جواب خیر است. بایستی اجناس داخل بوفه که معمولا سبک دکوری را دارند در قسمت دید بوفه نگهداری شود. و نبایستی از همان وسایل برای پذیرایی استفاده کرد. مگر این‌که بوفه قسمت کابینت مانندی داشته باشد و که بتوان وسایل سر میز را در آنجا قرار داد. همیشه سعی کنیم ظروف پذیرایی تزیینی که حالت دکوری دارند  با ظروف میزبانی جدا باشند. تا با برداشتن این ظروف از قسمت دکور ، دکوراسیون خانه را بهم ریخته نشود و ایجاد آشفتگی نکند. 

ظروف پذیرایی تزیینی

قیمت خرید ظروف تزیینی پذیرایی  چقدر است ؟

 جواب این سوال مستلزم داشتن یک لیست کامل است. زیرا هر وسیله بنابر کابرد و جنس‌اش، قیمتی متفاوت دارد. وسایلی هم هستند که مثل جنس برنج که به میزان وزنشان قیمت گذاری می‌شوند. ظروف چینی با توجه به شکل، قیمت خاصی دارند. مثلا چینی بشقاب با چینی مجسمه در یک رنج قیمت نیست. اما معمولا در هردو حالت گران هستند.

هم‌چنین وسایل دست ساز ارزش بیشتری دارند و گرانترند. پس در اینجا نمی توان بدون هیچ فاکتوری قیمت گذاری کرد و باید اندازه ،جنس و کاربردش رادر نظر گرفت.

مطلب پیشنهادی: ظروف سرامیکی تزیینی دست‌ساز

 

نتیجه گیری 

با توجه به مقاله بالا متوجه شدیم خانه جای به رخ کشیدن اسباب منزل نیست. نباید حس ارامش را از خانه گرفت. هم‌چنین نباید خانه را ه صورت شلوغ و بازاروار شکل داد. چه ساکنان چه میهمان باید درآن حس آرامش داشته باشند. نه اینکه ترس برخورد به وسیله ای اجازه داشتن ارامش را از آنان سلب کرد.

هم‌چنین نباید خانه آنقدر خانه بدون دکور و تزیینات باشد که به شخص حس آمدن در اداره یا مدرسه را بدهد. در هر حال زیاده روی در هر کاری و نیز بی توجهی به آن نتیجه عکس می‌دهد.

 

 

ظروف دکوراتیو همین حوالی را مشاهده کنید.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *