تأثیر روانی استفاده از المان‌های مینیمال در ظروف و فضای غذاخوری

در این مقاله دربارهٔ تأثیر روانی استفاده از المان‌های مینیمال در ظروف غذاخوری را برای شما عزیزان مطرح می‌نماییم.
استفاده کردن از المان‌های مینیمال در ظروف غذاخوری می‌تواند تأثیرات روانی خوبی بر روی افراد بگذارد. بخش غذاخوری در منزل یکی از دکوراسیون‌های تأثیرگذار و همچنین مهم به‌حساب می‌آید. به خاطر اینکه این بخش جایی است که بعد از گذشت یک روز طولانی و پرفعالیت همه افراد خانواده در کنار همدیگر قرار می‌گیرند و همگی در یک قسمت به‌صرف غذا مشغول می‌شوند و به خاطر این است که استفاده از المان‌های مینیمال در ظروف غذایی می‌تواند تأثیر روانی خوبی بر روی افراد بگذارد و بسیار دارای اهمیت می‌باشد. استفاده از سبک مینیمال در کمال سادگی و ظرافت انتخاب خیلی خوبی برای بخش غذاخوری است. بخاطراینکه فضا را آرام و همچنین مرتب جلوه می‌دهد و این امر سبب آرامش اعضای خانه می‌شود.

دکوراسیون مینیمال به چه معناست؟
المان‌های مهم در قسمت غذاخوری به سبک مینیمال چیست؟
چند اصل مهم برای داشتن خانه به سبک مینیمال بیان کنید؟
سبک مینیمالیستی در ایران چگونه بوده‌است؟
دکوراسیون مینیمال به چه معناست؟

مینیمال را در لغت می‌توان به حداقل معنی کرد؛ و به کار بردن کلمه مینیمالیست که با در نظر گرفتن محل به کار می‌رود همان معنی حداقلی را دارد یعنی استفاده کردن یا بهره بردن از حداقل‌هاست؛ بنابراین این مینیمالیست-ها به ساده بودن نیز مشهورند. مینیمالیسم را می‌تواند یک سبک طراحی دانست که یک هنرمند می‌تواند با استفاده از حداقل‌ها و ساده‌ترین‌ها طراحی زیبایی را خلق کند. این سبک در طراحی دکوراسیون بسیار کاربرد دارد و می‌تواند فضا را با حداقل وسایل و همچنین ساده‌ترین ابزار به زیبایی طراحی کند. این سبک جزء مشهورترین سبک‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی محسوب می‌شود.

۲- المان‌های مهم در قسمت غذاخوری به سبک مینیمال

 انتخاب رنگ:

برای طراحی کردن قسمت غذاخوری به سبک مینیمال انتخاب رنگ می‌تواند از اهمیت خوبی برخوردار باشد. در این سبک می‌توان از جزئیات بسیار کوچک با رنگ‌های آرامش‌بخش کرم که دارای درخشندگی نیز باشند استفاده کرد؛ اما باید توجه داشته باشید که از رنگ خنثی برای رنگ قالب اتاق غذاخوری استفاده کنیم؛ که این رنگ‌ها می‌توانند طوسی و سفید و همچنین رنگ بژ باشد که استفاده از این رنگ‌ها در این محیط به‌عنوان بهترین رنگ‌ها برای طراحی به سبک مینیمال مورداستفاده قرار می‌گیرد.

 


 تزئینات:

در ذهن شما شاید این‌طور به نظر بیاید که وقتی اسم مینیمال می‌آید یعنی فضاهای خالی و بدون وسایل اما این‌جوری نیست شما می‌توانید با طراحی و تزئینات ساده بر اساس سلایق خود مکانی با ظاهر زیبا به وجود بیاورید؛ و با در نظر گرفتن اشیای تزئینی زیبا بتوانید حال هوای ساده همراه با زیبایی را برای خود ایجاد کنید البته باید به این نکته توجه کنید که فضا را نباید از حالت مینیمال خارج کنید یعنی خیلی فضا را شلوغ نکنید که از حالت سادگی خود خارج شود.


 میز غذاخوری:

یکی از اشتباهات مردم در قبال دکوراسیون به سبک مینیمال این است که از میز غذاخوری کوچک حتماً باید استفاده شود و این تصور کاملاً اشتباه است زیرا سبک مینیمال می‌تواند از میز غذاخوری بزرگ حتی ۱۲ نفره گرفته تا میز غذاخوری کوچک مورداستفاده قرار گیرد. پس نتیجه می‌گیریم که استفاده از این سبک ارتباطی به تعداد نفرات نخواهد داشت.


مبلمان مدرن:

مفهوم این سبک با سبک مدرن بسیار نزدیک است. در طراحی‌ها به سبک مدرن همیشه اولویت راحتی و همچنین اشیاء کاربردی برای افراد است و هدفش دوری جستن از طراحی‌ها مجلل است. ازاین‌جهت می‌توانیم با این سبک و همچنین اشیاء تزئینی مدرن مکان زیبایی را برای خود طراحی کنید. به این دلیل است که وقتی می‌خواهید به سبک مینیمال طراحی مبلمان اتاق غذاخوری خود را انجام دهید به دنبال مبلمان مجلل برای اتاق خود نخواهید بود و می‌توانیم با استفاده از سبک مدرن، ظاهری زیبا و به‌روز برای مکان خود ایجاد کنید در عین سادگی و مدرنیته بودن.

۳- چند اصل مهم برای داشتن خانه به سبک مینیمال؟

برای داشتن خانه به این سبک باید چند اصل مهم را رعایت کنید که ظاهری زیبا در عین سادگی برای شما خلق شود.
یکی این‌که زمانی برای خرید وسایل اقدام می‌کنید سعی کنید خرید خود را کم کنید ولی در عوض چیز خوب بخرید. مثلاً به‌جای اینکه از یک وسیله ۱۰ مدل متفاوت بخرید که این کار سبب می‌شود هزینه زیادی را بپردازید و در آخر جایی برای نگه‌داری آن ندارید و فضا را شلوغ و به‌هم‌ریخته می‌کنید می‌توانید یک شیء تزئینی زیبا باکیفیت عالی خریداری کنید.

این کار هم سبب جلوگیری از خرج‌های بی‌مورد می‌شود و هم سبب می‌شود که از تمام اشیاء دوست‌داشتنی که در ذهن داشتید بهترین آن را در فضای خانه مورداستفاده قرار دهید. از نکات بعدی این اصل همیشه زمانی خرید خود را انجام دهید که جایی برایش داشته باشید. اگر بدین‌صورت نباشد فقط فضای شلوغ و به‌هم‌ریخته‌ای درست کرده‌اید. نکته دیگر این است که از هر وسیله‌ای که استفاده می‌کنید بعد از استفاده آن را در سری جای خودش قرارش دهید؛ و اصل پایانی اینکه از رنگ‌های خنثی و همچنین آینه استفاده کنید که ترکیب زیبایی به وجود می‌آورد.

۴- سبک مینیمالیسمی در ایران چگونه بوده‌است؟

طراحی دکوراسیون به این سبک در ایران بر اساس فرهنگ و سنت ایرانی نیز رایج بوده‌است. مخصوصاً در قدیم حیاط‌ها با حوض‌های ساده و زیبا، ایوان‌های بزرگ و همچنین ستون‌های بلند و تزئینات زیبایی از قبیل طاقچه‌ها که وسایل کلاسیک و قدیمی را روی آن‌ها قرار می‌دادند یا شیشه‌های رنگی که فضای آرامش بخشی را برای ما پدیدمی‌آورد و همه این‌ها نوعی سبک مینیمال بوده که در قدیم خیلی به آن توجه می‌شده‌است.
امیدوارم مطالب ارائه شده مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *