بهتر است از ظروف سفالی استفاده کنیم یا سرامیکی یا چینی؟

در حقیقت این ظروف هم خانواده هستند ولی هرکدام ویژگی هایی دارند که آن ها را از هم متمایز کرده. در ادامه توضیحاتی در مورد هر کدام از افراد این خانواده بزرگ آورده ایم:

ظروف سفالی

دیگ ها، ظروف و هر چیز ساخته شده با رس که در کوره پخته شده باشند (به خصوص وقتی با دست ساخته شده باشند) را ظروف سفالی می گویند. این ظروف عموما قیمت کمتری نسبت به رقبای خود دارند. معمولا از لعاب و نقاشی روی آنها استفاده می شود و جسمی است ضخیم، سنگین و حالت روستایی طور دارد. این ظروف آنچنان با دوام و قوی نیستند و مستعد ترک خوردن هستند. عموما سطحی متخلخل دارند و به دلیل توانایی جذب مایعات بهتر است آنها را برای مدت طولانی در آب نگذارید. البته معمولا لعابدارها این مشکل را ندارند، پس بهتر است حتما قبل از خرید از سازنده بپرسید که آیا این ظروف قابلیت استفاده در ماشین ظرفشویی یا مایکرویو را دارند یا خیر.

ظروف سرامیکی

ظروف سرامیکی هم نوعی از ظروف سفالی هستند که اگر از لعاب مناسبی برای آنها استفاده شده باشد، هیچ مشکلی برای پخت و پز و شستشو ندارند. از محاسن این ظروف می توان به سبک بودن آنها نسبت به چینی ها و همچنین قیمت کمترشان نسبت به ظروف چینی و کریستال اشاره کرد.

سرامیک های حرارت دیده ، با دوام تر از ظروف سفالی  هستند، زیرا به خاک این ظروف، کمی شیشه و مواد دیگر اضافه شده تا مقاومت آنرا بالا ببرد. ظروفِ با کیفیت سرامیکی، همه کاره و با عمر بالا هستند. بنابراین می شود از آن ها در مایکروویو ، ماشین ظرفشویی ، فر و فریزر استفاده کرد، هرچند در نظر داشته باشید که نباید این ظروف را در معرض اختلاف دمای ناگهانی قرار دهید.

 

ظروف چینی

کلمه «چینی» در زبان فارسی سابقاً به کلیه ظروف صادر شده از کشور چین اطلاق می شده است. در زبان انگلیسی هم به آن «china ware» می گویند که بیان کلی و پرابهامی بوده از کلیه ظروفی که از کشور چین و دیگر کشورهای شرقی مثل ایران به اروپا صادر می شده اند. گفتنی ست ایران در دوره صفویه تولیدکننده و صادرکننده ظروف چینی به اروپا بوده است!

ظروف چینی به ظروفی می گویند که از ذرات بسیار ریزتری از خاک درست شده اند و در دمای بالاتری حرارت دیده اند. در نتیجه محصولی با دوام و نامتخلخل به دست می آید. همچنین این روند اجازه میدهد بدنه ظروف، نازکتر و ظریفتر ساخته شوند. عموم ظروف چینی با کیفیت، قابلیت استفاده در مایکروویو ، ماشین ظرفشویی و فر را دارند، مگر اینکه سازنده خلاف آن را گفته باشد. البته ظروف چینی ای که با طلا، نقره یا پلاتین تزیین شده اند نباید در مایکرویو استفاده شوند، همچنین برای شستن آنها نباید از شوینده هایی معطر شده با لیمو (یا هر مرکباتی) استفاده کرد. گفتنی ست در شستشوی ظروف چینی از سفید کننده ها و اجسام خشن مانند سیم ظرف شویی نیز بهتر است استفاده نشود تا جلای لعاب از بین نرود.

چینی ها در واقع از انواع سرامیک محسوب می شوند. تفاوت عمده چینی با سرامیک به درجه حرارت پخت آنها مربوط می شود. حداکثر درجه حرارت پخت سرامیک ها ۱۱۰۰ درجه است که البته درجه حرارت پخت داخل این ظروف از این مقدار کمتر است. در مقابل، چینی ها در دمای ۱۲۰۰ درجه پخت می شوند و درجه حرارت داخل و بیرون آنها یکسان است. ظروف سرامیکی از ظروف چینی معمولا سبکتر هستند ولی دوام ظروف چینی بالاتر است.

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *