استفاده از زیورآلات و اکسسوری‌ها چه پیامی را به دیگران منتقل می‌کند؟

زیورآلات

در این مقاله قصد داریم دربارهٔ تأثیر استفاده از زیورآلات هنری برای دختران اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.

استفاده از زیورآلات هنری برای دختران و تمامی بانوان ممکن است ضروری نباشد. اما می‌تواند برای بهتر دیده شدن و زیبایی بیشتر از آن استفاده کنند. برخی از اکسسوری‌ها می‌تواند استایل سادهٔ شما را جذاب تر نشان دهد. اما دراین میان نکاتی دربارهٔ انتخاب و استفادهٔ صحیح از آن‌ها وجود دارد که قصد از نوشتن این مقاله پرداختن و توضیح دادن به همین نکات است. چون اگر به درستی رعایت شود باعث شیک تر بودن شما می‌گردد.

زیورآلات بومی 

زیورآلات هنری هر منطقه از ایران مختص همان منطقه است و سعی شده مرتبط با فرهنگ همان ناحیه بر روی آن کار شود. که زنان و دختران هر شهر از آن استفاده می‌کنند هرکدام از آن‌ها نماد حرکتی هستند و در پشت خود تاریخچه و داستانی دارند. به عنوان مثال گل دست خمسه در تمامی کشورهای آسیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد و نماد خوش شانسی و شاد بودن است. این نمادها در میان جوانان به خصوص دختران محبوب است مانند پروانه که معنای زن سالاری را می‌رساند.

زیورآلات

-۱ چه نکاتی را در انتخاب زیورآلات باید رعایت کنیم؟

-۲ طراحی زیورآلات به چه صورت است؟

-۳ در نگهداری از اکسسوری‌ها باید به چه نکاتی توجه کرد؟

زیورآلات

 

چه نکاتی را در انتخاب زیورآلات باید رعایت کنیم؟

به کار بردن اکسسوری‌های بزرگ در استایل این روزها زیاد به چشم می‌خورد که جلوه ای خاص به شخص می‌بخشد اما زیاده روی در استفادهٔ می‌تواند چشم ببینده را خسته کند سعی کنید مدل و طرح آن را مطابق با لباسی که می‌پوشید و مکانی که می‌خواهید بروید انتخاب کنید.

استفاده از ست

برخی از طراحان زیورآلات عقیده دارند استفاده کردن از ست کامل یک اکسسوری نه تنها ایدهٔ بدی نیست بلکه ظاهر زیباتری دارد به شرط آنکه بزرگ نباشد اما اگر از فردی که در زمینهٔ مد نظر بخواهیم این ایده را کامل رد می‌کند چراکه از نظر آن‌ها پوشیدن یا به اصطلاح انداختن ست کامل برای یک خانم از کلاس شخصی او می‌کاهد و این کار اشتباهی است.

زیورآلات

فرقی نمی‌کند که استایل شما اسپورت است یا مجلسی و رسمی. برای هر حالت انتخاب ساعت مچی مناسب کار زیرکانه ای می‌باشد.

استفاده کردن از انگشتر به شرطی باعث جذابیت می‌شود که بیش از حد نباشد برای کسانی که انگشت کشیده‌ای دارند انتخاب آسان‌تر خواهد بود چرا که می‌توانند از همهٔ مدل‌ها استفاده کنند ولی کسانی که انگشتان کوتاه نباید از انگشترهای با مدل بزرگ و پهن استفاده کنند.

زیورآلات

مطلب پیشنهادی: انگشتر 

مدل‌های سال جاری بسیار مورد توجه دختران جوان قرار گرفت. مدل انتخابی هر شخص مطابق با شخصیت و روحیهٔ آن فرد می‌باشد اگر علاقه دارید که مطابق مد پیش بروید امسال به هیچ عنوان از اکسسوری‌های نگین دار استفاده نکنید.

یک دسته‌بندی مهم و کارآمد برای انتخاب زیورآلات مناسب صورت گرفته که برای دختران و زنان است به این صورت که زیور آلات درشت و نگین دار را بیشتر برای زنان زیبا می‌دانند اما دختران بیشتر بر روی رنگ و مدل آن رژه می‌روند مدل‌های امروزی را بیشتر می‌پسندند.

گردنبند بلند یکی از محبوب‌ترین زیورآلات است که با توجه به مدل و یقهٔ لباس باید انتخاب شود بیشترین اعتماد به نفس را زمانی خواهید داشت که از گردنبندهای بلند بر روی مانتو و حتی ژاکت استفاده کنید.

زیورآلات

مطلب پیشنهادی: گردنبند

طراحی زیورآلات به چه صورت است؟

طراحان این صنعت پرطرفدار هر ساله با ارائهٔ مدل‌های مختلف و شیک تری نسبت به قبل ظاهر می‌شوند و همه را به شوق می‌آورند. کافی است با کمی سلیقه به خرج دادن جواهر یا زیورآلاتی خلق کنید که خانم‌ها نتوانند چشم از آن بردارند به گونه ای که حتماً یکی از آن را باید داشته باشند. استفاده کردن از انواع سنگ‌ها می‌تواند بهترین انتخاب باشد چرا که با تمامی مدل‌ها می‌تواند سازگاری داشته باشد. بیشترین نوع پرطرفدار می‌تواند مروارید باشد چرا که جلوه ای خاص و اشرافی دارد با تمامی سلایق جور است کمتر کسی را می‌توانید پیدا کنید که از مروارید درمیان جواهراتش ناراضی باشد. طراحی‌ها از اشیائی مثل صدف چوب فلزات مختلف استفاده کنند.

زیورآلات

مطلب پیشنهادی: دستبند و النگو 

در نگهداری از اکسسوری‌ها باید به چه نکاتی توجه کرد؟

به دلیل ارزان بودن زیورآلات و تنوع در مدل استفاده از آن‌ها فراگیر شده‌ است البته کیفیت در جنس بکارگیری شده نیز بسیار مهم است البته جدا از این مسائل باید به شرایط نگهداری از آن‌ها هم توجه کنیم. در غیر این صورت ممکن است آسیب ببیند و دیگر برای ما قابل استفاده نباشد. چون مانند طلا نیستند با اکسیژن واکنش می‌دهند و این باعث تغییر رنگ می‌شود و جلوهٔ زیبای خود را از دست می‌دهند.

از موارد مهم اجتناب از خیس شدن و دوری از رطوبت است که نقش مهمی در بدرنگ شدن اکسسوری دارد حتی عرق و انواع عطرها می‌توانند بر روی آن تأثیر بگذارند.

مورد مهم دیگر بهداشت است هم برای جلوگیری از قارچ پوستی هم حساسیت پس بهترین راه حل تمیز کردن آن‌ها بعد از هربار استفاده با دستمال خشک است.

محل نگهداری از آن‌ها هم مهم می‌باشد همهٔ آن‌ها را به صورت جداگانه درون جعبه یا بستهٔ مخصوص خود نگهدارید جداسازی طلا با اکسسوری‌های از جنس دیگر ضروری است بهترین روش نگهداری از آن‌ها آویزان کردن است. در این صورت روی هم انباشته نمی‌شوند و شما از سالم بودن زیورآلات خود مطمئن هستید.

 

مشاهده زیورآلات و اکسسوری‌های همین حوالی

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *